Lõikus Kuu, oktoobri esimene täiskuu

Täna ilmub taevasse, Harvest Moon ehk Lõikus Kuu. See on oktoobrikuu esimene täiskuu. Kas panid tähele, et ma kirjutasin esimene? Ma oleks võinud kirjutada lihtsalt oktoobrikuu täiskuu, aga ei. Ma kirjutasin esimene. See sai nii kirjutatud sellel lihtsal põhjusel, et tegelikult on sel aastal oktoobris kaks täiskuud. Päris äge eks? Alustame siis seda hullumeelset kuud, täis ulguvaid hunte, nõidasid, zombie'sid, vampiire, kummitusi, deemoneid ja täiskuusid! Enne aga kui nõidadest, deemonitest, ulguvatest untidest ja kummitustest räägin, tahate ju kindlalt teada, mis värk selle Lõikus Kuuga on?Kuidas Lõikus Kuu endale sellise nime küll sai?


Harvest Moon on seotud sügisese pööripäevaga, sest pööripäevale lähim aset leidev täiskuu ongi just see, mis saab endale nime „Lõikus”. See tähendab, et Lõikus Kuu võib toimuda kas septembris või oktoobris, sõltuvalt siis sellest, kuidas kuutsükkel sobitub kokku Gregoriuse kalendriga. Kui minu käest nüüd küsida, eksole, siis võiks selle Gregoriuse kalendri täiesti prügikasti või ahjualla visata. Noh, sest see segab minu Kuu kalendri järgi elamist. Inimene ju ka on osa loodusest ja palju lihtsam oleks elada, kui me saaksime võtta loodusega ühises rütmis elu elamist. Noh, jõule meie pere peab nt paganate kalendri järgi. Jah, küll mõne võrra varem, kui Gregoriuse kalendri järgi ettenähtud on, kuid siiski. Ja täiega mõnna on, jõulutunne on ja kõik kuidagi sujub. Minu emps eelmisel aastal ütles, et see oli väga hea idee, sest temal üle mitme aasta oli taas jõulutunne, justkui kõik oleks energeetiliselt paigas. Päris cool, eks?

Ahjaa, oota, jõulud on ju veel kaugel, sellest räägime mitme kuu pärast alles. Tagasi oktoobrisse, Ingrid! Nii, ühesõnaga, Lõikuskuu! Jah, nii, see Lõikus Kuu on küll tavaliselt septembris, kuid aeg-ajalt, nagu sel aastal, maandub see hoopis oktoobrisse, asendades Küttide Kuu. Ja täiskuu tõuseb külmal ajal hulgaliselt varem, kui soojemal. Sügis-talvel tavaliselt varsti pärast päikeseloojangut, nii umber 30minuti jooksul. Selle tõttu, et Kuu taevasse talvisel perioodil hiljem tõuseb on varahommikul rohkem eredat kuuvalgust, mis traditsiooniliselt oli põllumeestele, kes korjasid oma suvel kasvatatud saaki, väga hea abiline. Seega nimetataksegi seda "Lõikus" Kuuks, ehk Saagikoristus Kuuks!


Lõikus Kuu mõjutused


Nii, aga mulle tundub, et oktoobrikuu esimene täiskuu on meile psühholoogiliselt ka väga tähendusrikas. Esiteks juba seetõttu, et see on lõikuskuu Kuu ning teiseks seetõttu, et see on Kalade märgis. Kuna see on Kalade tähemärgis, toob see kaasa rahustava mõju, sest Kalad on veemärk ning vesi on voolav, rahustav ning lõõgastav. Aga sellest ei tohiks lasta ennast nii palju lollitada ka ikka. Olete ju kuulnud, et "vaga vesi, sügav põhi". Just nimelt, vesi võib ka räigelt lõhkuda, muutuda sekundiga tormiseks ja möllata nii, et neelab ja lõhub kõik enese teel. Sellised reaktsioonid meile, inimestele, toovad kaasa häälestumise oma enese varjatud emotsioonidele.


Võivad tekkida tugevad tunded, allasurutud emotsioonid purskavad välja ilma, et suudaksid neid kuidagi kontrollida. Nii, et kõik tunded, mis sel kuul tekivad, palun olla enda vastu leebe ja teadvustada, et see Kalade tervendav, voolav vesi taastab ja laeb teid üsna varsti uuesti positiivse energia ja tunnetega. Nüüd te saavad kõik teada, mis tunne on olla Kalad.

Selle Kalades tõusva täiskuu märksõnad on: tundlikkus, intuitsioon, muusika, unistused, põgenemised, sõltuvus, ookean, loovus, tants, loodus, andestus ja kaastunne. Kuu rituaal


No ma ei saa ju mitte lasta teil seda täiskuud mööda saata ilma, et jagaksid mõnda täiskuu rituaali, ega ju? Siin on üks rituaal, et lahti saada ebaõnnest. See loits on soovitatav teha täiskuu ajal, sest täiskuu mõjub siin uue alguse sümbolina.Tarvis on: Musta tindiga pliiats või must marker. Tulekindel anum või nõiakatel. Esemed, mida saab kasutada tule süütamiseks (näiteks männilaastud) umbes 10 cm x 10 cm ruuduline paberitükk.

Süüta nõiakatlas või tulekindlas anumas tuli ja kirjuta paberile sõnad “halb õnn”. Mõtle läbi kõik asjad, mis sinu ellu ei sobi ja kirjuta need siis paberile. Kui midagi sellist ei ole juhtunud või valesti läinud, siis ära kirjutagi paberile üldse midagi muud. Siis tõmbad musta markeriga paberile suure X-i, tõmmates selle suure ristiga läbi kõik, mis oled kirja pannud.

Viska seejärel paber tulle ja korda 3 lausu seda loitsu:

Oo pime öö, oo lõõmav tuli. Minu õnn siis kohe muutub,

Kui too seda paberit vaid puutub. Tuli paneb selle koorma kaduma, Ja hea õnn mo kätt tuleb sel ööl veel paluma.

Mediteeri nüüd mõni minut. Selle aja jooksul pead keskenduma sellele, milline on elu siis, kui halb õnn on kadunud ja hea energia kaitseb sind. Pane tähele kõike, mida sa siis tunned, kuidas sa siis käitud ning mis või kes on sinu ümber. See on äärmiselt oluline osa rituaalist, tee seda tunde ja fookusega.

Lõpuks kustuta tuli ja viska tuhk minema. Ja ongi kõik!


Anna mulle siis julgelt teada, kuidas rituaal läks ning millised muutused kohe sinu ellu tulid? Oleks põnev teiste kogemusi ka teada, tead!
164 views0 comments

Recent Posts

See All