Ostara - Kevadine pööripäev

Kevadine pööripäev ehk Ostara on aeg mil kevad jõuab keskpunkti. Öö ja päev on ideaalses tasakaalus ning valge aja osakaal aina suureneb. Kevadist pööripäeva saadab Wicca kultuuris uskumus noorest päikesejumalast tähistab nüüd püha abielu oma imelise noore kevadjumalanna Ostaraga.Kevadine pööripäev on suure viljakuse, uute alguste ja kasvu aeg. Ostara ehk Eostra on anglosaksi jumalanna, kes esindab koitu. Kevadjumalannana jälgib ta lootustandvaid taimi ja kasvavat maa viljakust. Sarviline jumal, mida mõnikord kutsutakse ka kui jumalust nimega Pan, sümboliseerib looduse pidulikku nautimist jahi ja tantsimise kaudu. Kristlik religioon võttis need uskumused ja nimetas nad lihavõttepühadeks, mida tähistatakse esimesel pühapäeval pärast esimest kevadisele pööripäevale järgnevat täiskuud. Sel aastal on see 12. aprill.


Sarnaselt lihavõttepühadele sisaldavad Ostara tähistamised samuti munade värvimisi, küülikuid, lilli ja seemneid. Paljud neopaganid usuvad, et need sümbolid tähistavad kevade viljakust ja teevad nende sümbolitega erinevaid rituaale, ehivad altareid ja peavad pidulikke pidustusi.


OSTARA RITUAALID.Sõltuvalt konkreetsest Wicca traditsioonist on Ostara tähistamiseks palju erinevaid viise, kuid tavaliselt peetakse seda kevade tuleku ja maa viljakuse tähistamisega. Paljud Wiccad jälgivad Ostara ajal põllumajanduslikke muutusi - näiteks otsivad metsas noori taimi ning vaatlevad ja tunnetavad nende tärkamist.


See praktika on väga individuaalne ning paljud Wicca'd kes seda praktiseerivad, saavad sellest meditatiivsest tegevusest teada täpselt, kuidas või mis energia toel oma ülejäänud aastat mööda saata. Olulist rolli mängib ka taim mille tärkamise tunnistajaks Wicca on. Taimed räägivad alati mingisugust lugu, toovad toetust või tähtsat sõnumit. Kuna Ostara on uute alguste aeg on see aeg mil midagi istutada. Pidada plaani valida välja seemned mida mulda istutada on üks parimaid viise kuidas Ostarat tähistada. Kuigi väljas on veel liiga külm, et midagi maha panna, saab Ostarat tähistada nii, et alustada külvikastidesse istutamisega.


OSTARA MEDITATSIOON.


Vahel juhtub, et metsast ühtegi maapinnast tärkavat taime ei leia. Selleks tarbeks on veel üks praktika mida Ostara ajal mitmed Wicca'd praktiseerivad. Selleks on muidugi vaja päikest. Säraval päikeselisel pööripäeval otsi endale mugav koht looduses. See võib olla sinu enda aias mõne puu najal või kodu lähedal pargis. Oluline on, et päikesevalgus paitaks sinu nägu.


Kui oled sobiva koha leidnud, sea end mugavalt sisse. Mida rohkem puudutad maad, seda parem. Suled silmad ja hinga sügavalt sisse. Tunneta kuidas sinu kehast kasvavad välja juured maa keskpunkti poole. Tunneta kuidas saad maaga üheks. Kui sinu tähelepanu hajub, too see tagasi oma hingamisele.


Keskendu maa rütmile, tunnetades tema energiat ja ka seda kuidas tool seda jahutab. Nüüd kui oled maandatud ja vibreerid maa rütmis, pane tähele päikese kiiri enda näol. Tunneta kuidas need sinu nahka soojendavad ning jälgi siis kuidas päike soojendab ja väestab sinu kroontšakrat. Tunneta kuidas ta täidab selle kuldse valgusega ja kui see on täiuslikult täidetud, hakkab ta mööda sinu keha alla poole liikuma ning täitma kõiki sinu energiakeskusi ja tervet sinu keha sooja, kuldse, sädeleva energiaga.


Usalda oma sisetunnet ning kui kogu su keha on täidetud kuldse, maandatud ja selge energiaga, luba sellel kiirgama hakata ka oma aurakehasse. Täida kogu oma aurakeha selle küllusliku energiaga. Nüüd naudi. Hoia seda naudingu tunnet, turvatunnet, selguse, õnne ja armastuse tunnet enda kehas nii kaua kui soovid. Kui tunned, et oled maaga ja iseenda hingega ühenduses, hinda paar korda sügavalt sisse ja välja, ning ava silmad. Ära kohe tõuse, kümble veel selles hellitavas energias. Naudi uut algust. Naudi seda küllust mille sa oled endale päikese ja maa abil loonud. Täna taevast, päikest ja maad.


OSTARA TÄHISTAMINE LASTEGA.Ostarat on lastega väga lahe koos tähistada. Esiteks on Ostara üks mitmest olulisest sümbolist muna. Seega saab mune värvida ja nendega omavahel koksida. See püha on enamikule kindlasti rohkem tuntud lihavõtete nime all, kuid Wicca'd tähistavad seda pööripäeval. Nagu eespool mainisin, võtsid kristlased selle püha üle ja nihutasid oma kalendri järgi sobivasse kohta.


Meie mängime igal aastal ka aaretejahti. Peidan lastele koju ja kodu ümbrusesse väikesi aardeid mille nad leidma peavad. Kui sul on oma aed, on see väga lihtne teha. Kui sa elad kortermajas, on kodust välja poole aardeid peita veidi keerukam.


Meie peidetud aarded on nii populaarsed, et eelmisel aastal tulid kõik(!) hoovi lapsed meie juurede aardeid otsima. See on mäng mis lastele väga rõõmu toob.


Soovin sinule, et tulevasel pööripäeval märkaksid midagi uut mille eest olla tänulik, et see tänutunne oleks seeme külluse loomiseks sinu ellu.

50 views

Subscribe Form

  • Facebook
  • Instagram

©2019 by Ingrid von Wicca.