Pööripäeva rituaal -Mabon

Nüüd on juba käes üks ideaalse tasakaalu punkt läbi Aasta Ratta, mille vasteks on Ostara või kevadine pööripäev. Öö ja päev on taas võrdse pikkusega ja täiuslikus tasakaalus. Oleme jälle ülemineku tipus ja nüüd hakkab aasta kahanema ja sellest hetkest hakkab pimedus valguse üle võidutsema. Loodusmaailma tsükkel liigub lõpuleviimise suunas, Päikese jõud kahaneb ja nüüdsest lähevad ööd aina pikemaks ning päevad on lühemad ja jahedamad.Mabon on pidutsemise aeg ja osaliselt ka puhkeaeg pärast viljakoristustööd. Sügis on minu lemmikaastaaeg, sest see sümboliseerib eluteel sellist aega, kus lõikad viimast korda veel seda, mida külvasid. See on aeg vaadata tagasi möödunud aastale, justnimelt Imbolci ja Ostara ajal seatud eesmärkidele ja püüdlustele ning mõelda, kuidas need on sinu elus ilmnenud. Sügisene pööripäev on täpselt see aeg, mil oma viimased projektid on aeg lõpule viia, kõik asjad endale nendega seoses selgeks teha ja valmistuda lahti laskmiseks selle osas, mida enam ei taha enda ellu või ei vaja. Seda kõike selleks, et talve aega saaks nautida, ning et see tulevane periood saaks pakkuda aega järelemõtlemiseks ja sisemiseks ning füüsiliseks rahuks. Ja samas on aeg istutada uute ideede ja lootuste seemneid, mis mõnes mõttes küll uinuvad, kuid toidavad ja valmivad end salaja pimeduse põues, kuni kevade tagasitulekuni. Öelge nüüd, et see kõik ei ole imeline, luuleline ja romantiline periood?! Oh, kuidas ma armastan seda aega!


Kuidas tähistada Mabon püha?


Selle tähistamiseks on nii palju erinevaid viise, kõik oleneb sellest, kuidas sinu isiklik spirituaalne praktika välja on näinud. Minu isiklik spirituaalne praktika näeb ette meditatsiooni ning kodu ehtimist hubaste valgustega. Ma toon välja küünlad, süütan need, kui päike loojub ning tänasest hakkab ka ürtidega tee joomine, jalavannide tegemine ning altari sügisvärvidega ehtimine.


Nüüd, kui sügis on käes, võtan ma ette ka sügispuhastuse, et vabaneda emotsionaalsest pagasist, mida endaga kaasa olen tirinud läbi suve. See tähendab tunnistada iseendale, et minus ja minu elus on tumedamaid, pimeduse külgi. See on minu jaoks selline aeg, kus ma võtan omaks oma enda pimeduse, ka kurjuse, kuid ma ei lase sel enese üle valitseda. Ma siiski naudin, mõistan ja armastan seda pimedust, mis minus on, sest armsakesed... mõistke, et tervislik elu algab sellest hetkest, kui kõigis asjades meie elus valitseb tasakaal.

Rituaal

Seda rituaali saab läbi viia kõikjal. Ma leidsin selle kunagi internetist, kuid ma ei mäleta enam täpselt, kuskohast. Ei olegi ilmselt siis oluline. Olen seda enda jaoks kohandanud ja leidnud, et parim koht seda teha on väljas, pimedas, siis kui päike on loojunud või oma kodus voodis, kui terve maailm tundub magavat. Ma alustan tavaliselt sellega, et kaunista oma altari sügislehtedega, kui leian kuskilt väikesi kõrvitsaid, panen ka need sinna. Korjan ka tammetõrusid juurde, kui peaksin neid kuskil leidma. Kui olen väljas, kasutan loodust enda altarina ning märkan lihtsalt kõiki sügist meenutavaid sümboleid ja annan neile aega enda teadvusesse salvestuda. Tänan neid ning võtan vastu nende energia.


Ühtlasi oleks tarvis musta ja valget värvi küünalt. Kui musta küünalt käepärast pole, vali mõni sügise värviga küünal, ka teeküünlad töötavad siinkohal. Veenduda tuleks lihtsalt, et kui neid põletate, peab olema ohutus tagatud. Meditatsioon

Süüdake mõlemad küünlad ja kui küünlaleegid põlevad, vaadake nende leeki ja tunnetage selle energiat. Kui tunned, et oled transilaadses seisundis öelge järgmist: Öö ja päeva tasakaal,

valguse ja pimeduse võrdne osakaal. Täna, sel ööl võtan vastu oma elus tasakaalu, nagu on see Universumis, nii tõesti saagu. Must küünal, pimeduse ja valu jaoks et asjad mis ei toimi, need mo elust välja kaoks. Valge küünal valguse ja rõõmu jaoks kogu külluse eest, mida soovin, et see sisse tooks. Mabon, pööripäeva aeg, universumis valitsev harmoonia ja tasakaalu laeng. Ja nii saab olema ka minu elus,

Valguse, kuid rohkem pimeduse melus.

Mina kordan seda loitsu nii mitu korda, kui tarvis. Lõpetan alles siis, kui tunnen, et südames on rõõm, kergus, rahulolu, vägi. Mõnikord ajab see mind hingeldama, mõnikord toob pisarad mis on poetatud puhtast rõõmust. Oluline on, et maagiat tehes tunneksid energia tõusu, kui tunned, et energia on kogunenud kehasse, siis lase sellel vabaneda ja voolata üle keha. Nii tead, et loits on töötanud ja universumisse saadetud.

Seejärel on mõistlik mõtiskleda asjade üle, mida soovid oma elus muuta. Keskendu just halva kaotamisele ja selle tugevdamisele, mis on hea. Pange mürgised suhted minevikku, kuhu nad kõik ka kuuluvad, ja tervitage oma ellu uusi positiivseid suhteid. Visualiseerige! Lase oma raskel taagal ja pagasil minna ja võta südamest vastu teadmine, et igal hinge pimedal õhtul on järgmisel hommikul alati ja igavesti tõusev päike. Ilusat püha!

84 views0 comments

Recent Posts

See All