Rant Mangi ja kapitalismi pihta

Hmm, kas ainult minu jaoks on kuidagi tüütuks muutunud lugeda kui perses meie praegune maailm on? Kas pole tüütu lugeda ja kuulda siit-sealt, et kapitalism on jama ja raha on halb mis hävitab ära kogu meie ilusa maailma? gRRRRRRRRrrrr


Või veel hullem, et see mis inimene oma raha eest ostab ja kuhu kogu see ostetu satub on kõik kuidagi kapitalismi või rikaste süü?


Kamoon, Mang, kamoon. Sina ju tead paremini...

Ma mäletan aega kui ma veel telekat vaatasin (great times. ok, not really)... Igorist oli seal saade ja ta parasjagu rääkis kõigest ja täpsemalt ei mil-lest-ki. Ühel momendil karjatas Mang väga ägedalt, et tema ei ole tulnud siia maa peale kellelegi pulli tegema. Noh, ta on vist vahel harva selline, kohati emotsionaalsemat tüüpi. Äge, vürtsikas.


"Ma tulin siia VALGUST TOOMA!" hõikas ta nii, et habemekarvad kah värisesid kohmetusest. Äkki keegi, peale minu, mäletab seda klippi veel?


Jaah, tore. Noh, tulid valgust tooma. Kus see siis on? Tõid ära või? Jäi maha? Või...? Võinoh, mis värk sellega siis lõppkokkuvõttes on? Kuidagi Dark on nagu. Unustasid äkki tööle panna, või jäi mingi nupp vajutamata? Mis toimub?

Why throw all these shades, O Bringer of Light?


Nagu, ikka päriselt? Kas PÄRISELT süüdistame emakese Maa üleüldises globaalses olukorras ja üleüldises sotsiaalses ning majanduslikus olukorras kapitalismi? Kapitalism on süüdi, et mõnel osal inimkonnast ei ole tervislikku spirituaalsust?


Kui on tõesti valguse toojate seas neid kes usuvad, et nad ei ole kapitalismi oma panust andnud või, et nad ei ole kuidagi kapitalismi toitjad, ega ole vastutavad maailmas toimuva eest, siis... mida perset!? Mis ideoloogiast need valguse toojad üldse rääkida saavad kui nad reaalsusest ja sisemisest tõest nii eraldatud on?


Vaimset ideoloogiat ei ole võimalik, ega tohigi mitte kellelegi peale suruda. Vaimsus, spirituaalsus või kuidas iganes seda nimetada, on iga inimese isiklik, väga intiimne teekond. Me kõik oleme sellel teekonnal.


Aga, et mõnede valgustöötaja (või tooja) sõnul on maailmal vaja muutuda, inimestel on vaja muutuda, teha seda ja teist ja kolmandat?


Kellest jutt käib täpsemalt? Kes peab muutuma? Mina või? Või sina, kes sa siin lugemas oled praegu? Või naabri Kalle? Kes?! Maailm! Kelle kanda ja vastutada see kapitalistlik maailm on? Kapitalismi? Rikaste? Vaeste?


Wake the fuck up! Kui keegi teist tahab kedagi meie, teie, minu, sinu, nende, kelle iganes olukorras või tegude eest süüdistada siis, go find a mirror and take a good hard look. Ma ei taha sellesse teemasse isegi mitte rohkem laskuda, i don't have the heart.


Sina ka, Mang. Sina ka. Sa ei ole above us, nor below us. Sa kirjutad virtuaalsesse reaalsusesse, kutsudes seda tehnoloogiat hingetuks hävitavaks tsivilisatsiooniks. "Yes i did, but i did't put it in". Istu maha ja leia vahelduseks 10 positiivset asja mis inimkond korda on saatnud. Kirjuta sellest.

Kui sina oled, siis sa kuuled ja/või näed, tunned, mõistad ja tajud. Siis sellisel juhul sina oled olemas, seega sa oled see mida sa näed, mida sa kuuled, mida sa tunned, mida sa mõistad ja ka see mida sa ei mõista, ei kuule, ei näe, ei tunne. Sina oled ka kapitalism, sinus on ka kapitalismi. Nii, et puhkame jalga nüüd ja võtame kõik selle omaks.


Mitte miski siin ilmas ei ole võimeline tervenema ega muunduma negatiivsest positiivseks kui seda ei tunnistada endale. Alkohoolikut ei ole võimalik aidata kui ta endale ei tunnista, et ta on alkohoolik. Ta joob edasi ja süüdistab, et alkohol, naine, lapsed või loll ülemus on süüdi. Ring any bells?


Koroona (tõlkes - kroon) on meid kinni pannud. Reaalselt. Meid. Mitte kapitalismi. Meid. Meie oleme füüsiliselt sunnitud oma kodudesse. The goddamn Crown put us all on a lockdown.


Mille eest? Eks igaüks saab selle nüüd ise karantiini ajal selgeks mõelda. Aga sina, Mang, ära hirmuta rahvast. Too valgust hoopis, nagu lubatud oli. Näita teed, või midagi sellist.


Eks loomulikult, ongi ju hirmus aeg ka praegu. Noh, et see koroona teema on kõik väga segadust tekitav ja ärev. Palju räägitakse sellest ja tegelikult ei saa mitte keegi mitte persetki aru, mis toimub.


No seda selgitab asjaolu, et mõnel on stromka chill, samal ajal kui teised ostavad paaniliselt sööki, jooki ja wc-paberit ja kogunevad maa-alustesse punkritesse (?).


Räägitakse mitmest allikast, et see on mingit sorti üleminekuaeg. No mida? Kuhu? Misasi siin üle minema hakkab?


Mis üleminek? Kuhu see minek nüüd täpsemalt siis ikkagi on? Sest ma ei kavatse mitte kuskile minna, enne kui ma täpselt ei tea, kuhu minek on. Mul pole vajadust ka kuskile üle minna, ausalt öeldes. Ja üleüldiselt võiks ju enam-vähem ikkagi kodus püsida. Olgu see siis füüsilises plaanis või psühholoogilises mõttes.


Aga tegelt läks veits põnevaks ka. No millest me siin nüüd üle täpselt minema hakkame, palun väga? Saaremaa on kinni. Me siit Saaremaalt ei hakka kuskile minema ja teie seal mandril püsige ka paigal!


Kuhu-meil-minna-on? Mitte kuhugile.


Mõne teooria kohaselt liigume me aega kus enam nii edasi ei lähe nagu varem. Et tulevad uued süsteemid, kapitalism langeb jne. No ma ei tea. Taevast ei kuku kindlalt mingeid uusi süsteeme alla. Ja seda ma võin ka kinnitada, et UFO'd ka ei tule ega hakka siin meie eest korda looma.


Inimene ise saab seda korda ainult luua ja mitte nii, et nüüd hakatakse meil üleöö süsteemi toimimismehhanisme muutma. Inimene saab alustada iseendast, eelistada kodumaist, olla positiivne. See on ainuke 'üleminek' mis võib meid kogukonnana aidata muutust luua.


Mitte maale kolimine ja põllu harimine või mida iganes.


Ooota-oota, aga... aga äkki? Äkki me oleme juba üle läinud? Kui nii, siis kuhu? Sest ma pole küll kuskil mujal ärganud järsku. Ikka siin, omas kodus, omas voodis, vana hea mina. Kuhu me siis välja jõudnud oleme?


Minu jaoks tundub küll kõik täpselt samasugune nagu enne. Mina olen ikka mina ja minu sõbrad ja pere tunduvad ka, et nemad on ikka nemad. Kui me kõik oleme samad, siis kuidas on võimalik, et midagi muutub?


See on soovunelm. See on illusioon. Mitte midagi ei pea muutuma ja mitte midagi ei muutugi. Aktsepteerima peab, alles siis on võimalik, et ehk midagi kunagi kuidagi muutub ka.


Ära kulunud on see maailma lõppude ennustamine. Ma olen nende ennustuste järgi päris mitu maailmalõppu üle elanud. Ja kui sina seda siin loed, siis järelikult oled sina ka. Ja maailmalõppe elavad üle ainult tarakanid, deemonid ja umbrohi, eriti too viimane. Too ei hävi mitte kunagi.


Või siis Lootus. Lootus sureb alati viimasena. Ja kui mina ja sina veel elame, siis järelikult on lootus veel elus, või oleme meie ise see Lootus.


Nii, et kõik rahunege maha ja ärge paanitsege. Paanikaks pole põhjust. Isegi siis, kui paanikaks on põhjust, ei tohi paanitseda.91 views

Subscribe Form

  • Facebook
  • Instagram

©2019 by Ingrid von Wicca.