Wicca - talvine pööripäev!

Väga väheseid usundeid või vaimseid suundi on nii räigelt ja nii pikka aega vihatud kui nõiakunsti.


Ma olen oma postimehe maagiakolumnis mõnel korral maininud seda ka, et nõidade põletamise ajastul Euroopas ja Põhja-Ameerikas tapeti kümneid tuhandeid inimesi keda peeti või kes olidki nõiad.


Muidugi see arv - kümned tuhanded - on nii abstraktne ja väike ja väär, kui küsite minu arvamust. Ma olen oma rännakutes ja meditatsioonides jõudnud teistsuguste numbriteni mis ulatuvad miljonitesse.


Miljonid, peamiselt naised ja tütarlapsed, piinatud, tapetud, vägistatud, põletatud ja uputatud. Mõndasid mida, eriti rännakutes oma eelmistesse eludesse, mäletan ja tajun mõndadel hetkel oma emotsionaalkehas senini.


Ajalugu on ennast kordanud ja inimesed sellest veel ei ole õppinud. Kõigepealt vanemad, iidsed tsivilisatsioonid... pühitud maamunalt. Seejärel nõiad, siis aga juudid ja nüüd... Aga sellest ju ei tohi valjult rääkida. Ja ega see polegi minu postituse teema, seetõttu ma sellel tänapäeval toimuval genotsiidil üldse ei peatugi.


Igatahes, tulles tagasi nüüd Wicca traditsiooni juurde, on Wicca'del, ja ka teiste koolkonna nõidadel tänapäevalgi veel hirm nahavahel. Väga paljud tänapäeva praktiseerivad nõiad hoiavad oma tegemisi saladuses, sest tagakiusamise hirm ja mälestus on veel vägagi elav.


Mina olin üks neist. Mitmed teist teavad mind kui traditsioonilist nõida juba sellest ajast kui olin väike. Paljud minu sõpradest on minu palvel seda infot sosistanud abivajajale ning enamus teist on minu saladust hoidnud justkui oleks see teie endi.


Alles hiljuti olen ma tervenenud nendest eelmistes eludes kogetud piinadest mis korduvalt mu elu lõpetasid. Kas siis tuleriidal surnuks põledes või kaljudel surnuks kukkudes. Nüüd mõistan ma miks mul on alati külm, kuigi minu keha võib olla nii kuum, et inimesel minu vastas hakkab palav. Või miks ma olen kartnud kõrgust just selles võtmes, et äkki keegi tõukab mind alla ja ma piinlen, mitte ei sure koheselt.


Tagasi nüüd Wicca pühade juurde. Wiccadel on 8 püha ehk sabatit ja need märgistavad Päikese teekonda üle meie taevalaotuse. Neid pühasid tähistatakse siis kui Päike jõuab astroloogilises plaanis teatud kraadidesse.


Need on pööripäevad ja aastakvartali keskpunktid ehk nelja kodara keskpaigad.


Nendeks on:

SAMHAIN

MABON

YULE

IMBOLC

OSTARA

BELTANE

LITHA

LAMMAS


Nad on aasta lõikes täpselt selles järjekorras ning nende hääldus erineb kirjapildist.


Nendest kõikidest ma kirjutan ükshetk lähemalt. Praegu võtan ette käesoleva püha milleks on Yule (hääldus ewe-elle).


Yule püha keskne koht on lõke kaminas. See tuleb hoida terve pimeda aja põlevana sümboliseerimaks päikese tagasitulekut. Lõke tuleb süüdata või alustada eelmise aasta puutükiga, kusjuures materjal millega tuli tehakse peab olema kingitud või korjatud omaenda maa pealt.


Kodu on ehitud ning täidetud jõukuse ja viljakuse sümbolitega. Igal pool on valguseks tulekesed ning küünlad. Mõnes traditsioonis jagatakse üksteisele või pere noorimale Wicca'le kingituse.


Iga Wicca isiklik traditsioon sellel päeval on erinev. Kui mõned Wiccad kogunevad kokku ja moodustavad koolkonna, tunnevad osad, et soovivad praktiseerida üksinda.


Minu traditsioon näeb ette külastada looduses allikat, haarata sealt pühavett, väestada see ükskõik millise soovi ja palvega ning juua see ära võrdselt iga päev jaotatuna järgmise 21 päeva jooksul.


Yule ajal tehakse plaane järgmiseks aastaks, aidatakse teineteist ning hoolitsetakse nende eest kellel on vähem. Ollakse tänulikud ning lootusrikkad ja tehakse rituaale jõukuse ja viljakuse kasvu soodustamiseks, sest päikese valgus maale hakkab ju samuti kasvama.


Yule ajal on kõik energiaportaalid lahti ning lahkunud lähedased, vaimolendid, teejuhid ja muud hinged võtavad meiega silmnähtavalt ühendust. Energeetika on väga tihe ning mõndadel tundlikematel inimestel tekitab see peavalu või 'kummist tunnet peas'.


Algas see eile ning võib kesta homse või ülehomseni.


Yule ajal tehakse rituaale siis kui pimedus tuleb, vajalik on enne kindlasti häälestada ning moodustada maagiaring.


Maagiaringi juhiseid ja reeglid on üleval ja saadaval salajases Võluõlide toetusgrupis kõikidele võluritele ja nõidadele.


Yule Sabati palve:


Taevas hämar on veel,

valgus siiski ei tundu paistma mo teel.

Pime on käia siin küll,

kuid looduses valitseb alati, hirmutav idüll.

Kutsun sisse endasse Jumalanna,

endast kõik selle tarbeks ka annan.

Kõik mo ümber siis muutub pimedaks,

mo energia muutub, aina tumedamaks.

Olgu see Yule sabat või hinge Pimeöö,

hommikune Valgus, see tuleb ja teeb oma töö.

Ja nii on!
123 views

Subscribe Form

  • Facebook
  • Instagram

©2019 by Ingrid von Wicca.